Zalety materacy piankowych

Współczesne materace piankowe należą do najnowocześniejszych i najdroższych konstrukcji. Obiecują tez najwięcej wygody, komfortu, ulgi dla Twojego ciała, a zwłaszcza dla kręgosłupa.

Ale też współczesne pianki to prawdziwe arcydzieła, o niezwykłej budowie i właściwościach budzących zdumienie.

Materace piankowe termoelastyczne są szczytowym osiągnięciem przemysłu zajmującego się snem. Jeszcze do niedawna wydawało się, że ten typ materacy będzie absolutnie poza zasięgiem ludzi spoza kręgu wtajemniczonych. Ponieważ pianka termoelastyczna powstała w laboratoriach NASA - i nikt nie sądził, że zawłaszczy ją branża zajmująca się snem.

Materace piankowe wrażliwe na ciepło

Ich cena osiągnęła wreszcie poziomy porównywalne z ceną innych typów materacy, takich jak materace lateksowe, a nawet są zbliżone do cen niektórych modeli materacy kieszonkowych (multipack).

Wygoda tych materacy jest czymś, o czym kiedyś ludzie mogli tylko marzyć. Materace z pianki termoelastycznej mogą tak dokładnie dopasować się do ciała, że niektóre modele są nawet zalecane w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Pianka termoelastyczna jest pianką z pamięcią, to znaczy, że pamięta Twój kształt jeszcze kilka chwil potem, jak zejdziesz z materaca i nie wywierasz już nacisku na materac.

Nazywa się ją często "Leniwą Pianką"

I rzeczywiście, na takich materacach termoelastycznych jak Czuła Jest Noc czy Imperium Zmysłów można poczuć się "leniwie" i zafundować sobie długie chwile ulgi i ucieczki od napięcia, które towarzyszy większości ludzi niemal bez przerwy.

Pianka termoelastyczna działa w dwóch krokach:

  1. w pierwszym dopasowuje się do nacisku, jaki Twoje ciało na nią wywiera - i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania (który dla innych materacy jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem),
  2. w drugim kroku - który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, pianka dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła, przekazywanego przez Twoje ciało wgłąb pianki. Ale to oddziaływanie nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z materacem. Dlatego pianka mięknie najbardziej w najgorętszych punktach, tych "czerwonych punktach", gdzie nacisk ciała na materac jest jeszcze zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja materaca termoelastycznego powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane.

To jeden poziom wyżej w Rankingu Wygody

Co ciekawe. Okazuje się czasem, że znękani, zestresowani ludzie, którzy przez lata przywykli do fatalnych i ciężkich warunków snu, mają niekiedy duże problemy z przystosowaniem się do spania na tych najwygodniejszych z materacy.

Dlaczego?
Ponieważ ich ciało jest tak mocno przyzwyczajone do conocnej, całonocnej walki z niewygodą, ciągłych wybudzeń, porannych bólów, że organizm nie wie, jak zareagować, kiedy nagle przyczyny tego wszystkiego zanikają. Okazuje się, że takie gwałtowne uderzenie komfortu to także dla organizmu rodzaj szoku. Bywa, że potrzeba nawet do dwóch tygodni, zanim ciało przywyknie do nowych warunków odpoczynku.

Ale też zwykle właśnie te osoby, które doświadczyły owego "szoku wygody" stają się po tym okresie przejściowym największymi, najgorliwszymi wyznawcami tego rodzaju materacy.
Nowoczesnych, piankowych materacy termoelastycznych.