Materac piankowy a sprężynowy

Sonnocel - tzw. zimna pianka, która zapewnia całą gamę jedynych w swoim rodzaju właściwości. Przede wszystkim jest to idealna pomoc dla ciała zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami. Dzięki temu następuje rozluźnienie kręgosłupa a ciało układa się w naturalnej pozycji. Jest to warunkiem właściwego funkcjonowania krążenia, systemu nerwowego i pozostałych organów. Sonocel gwarantuje wspaniałą wentulację materaca, wraz z doskonałą regulacją termiczną i odprowadzeniem wilgoci. Skład higieniczny opisywanego materiału zostanie doceniony przede wszystkim przez alergików, astmatyków, i tych którzy cierpią na zapalenie stawów. Materace są bardzo odporne, stabilne i dlatego nie grozi im niebezpieczeństwo deformacji nawet przy długotrwałym obciążeniu. Nie zawierają żadnych metalowych ani drewnianych elementów, freonów  czy też formaldehydów. Są wykonane z materiałów nie obciążajacych  środowiska naturalnego. Ich żywotność jest wielokrotnie wyższa w porównaniu z klasycznymi matracami sprężynowymi. Wszystkie zastosowane materiały są antyalergiczne i posiadają certyfikaty.

Pianka Visco – pianka termoelastyczna, która stosowana była pierwotnie w programie kosmicznym NASA. Reaguje na ciężar ciała – uginając sie pod jego wpływem, a także na temperaturę – dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła (szczególnie w miejscach największego nacisku, co powoduje idealne dopasowanie). Ponadto jest pianką z „pamięcią” (memory foam) – zachowuje kształt użytkownika jeszcze kilka chwil po odciążeniu danego punktu.

Lateks to roztwór pozyskiwany bezpośrednio z soku mlecznego roślin kauczukodajnych. Jego skład i struktura zapeniają wysoki stopień elastyczności punktowej i niezmienność parametrów (odporność na odkształcenia, wysoka trwałość, naturalna ochrona przeciw grzybom, pleśniom i bakteriom), Idealna wentylacja dzięki wewnętrznym kanalikom.

Dobre samopoczucie to podstawowa zasada dbania o nasze zdrowie. Spanie na nieodpowiednim materacu wyczerpuje ciało, co obniża jakość snu, a w konsekwencji szkodzi naszemu zdrowiu. Mamy nadzieję, że wsród naszych produktów znajdą Państwo taki materac, który najlepiej będzie odpowiadał Państwa potrzebom zdrowotnym i stylowi spania.